Informacje / Nowości

  • Planowany miot II lub III kwartał 2017r.

O hodowli

Hodowla zarejestrowana w ZKWP w 2013 r.

Iris pochodzi z bardzo dobrej lniii rosyjskiej. Na wystawach otrzymuje oceny doskonałe.

Więcej...

O rasie

Czarny terier rosyjski to jedna z tych ras, które łatwo rozpoznać. W 1981 roku radzieckie ministerstwo rolnictwa oficjalnie zatwierdziło tę rasę powstałą w wyniku skrzyżowania Rottweilera ze Sznaucerem Olbrzymem i terierem Airedale. Czarny terier rosyjski, jak sama nazwa skazuje, to zwierzę o czarnym umaszczeniu, zaś jego wielkość sięgać może do 75 centymetrów. Warto mieć świadomość, że czarny terier rosyjski powstał z myślą o pełnieniu roli psa służbowego dla służb granicznych i wojska. Stawiano zatem przede wszystkim na wytrzymałość, odporność na zmianę warunków, zdyscyplinowanie, czujność i mądrość.

Aktualnie wygląd tej rasy przywodzi na myśl Sznaucera czy Bouviera des Flandres. Coraz częściej uważa się, że cechy charakteru rasy każdą stawiać ją w klasyfikacji znacznie wyżej niż chociażby Owczarki Niemieckie czy jakiekolwiek owczarki. Dzięki wytrzymałości, pracy, doskonałemu zorganizowaniu, inteligencji i opanowaniu czarnego Teriera rosyjskiego uważa się za jedną z najdoskonalszych ras użytkowych.

Zalety Czarnego teriera rosyjskiego

Rasę tę cechuje ogromna tolerancja na choroby i umiejętność przystosowania się do trudnych i zmiennych warunków klimatycznych. Czarny terier rosyjski to nie jedynie doskonały współpracownik dla służb mundurowych, ale i dobry obrońca domu i stróż. Co ważne, jego opanowanie, szybkie reakcje na skrajne sytuacje, gotowość do działania i obrony, opanowanie agresji na rzecz rozsądnej oceny sytuacji i przede wszystkim stonowanie, pohamowanie hałaśliwości sprawiają, że ta rasa nie potrafi żyć bez pracy. Czarny Terier Rosyjski to pies użytkowy, dlatego należy pamiętać, że czynienie z niego rodzinnego pupila będzie równoznaczne dla zwierzęcia z uwięzieniem. Psy o tej rasie muszą czuć się przydatne. Potrafią one darzyć swoich właścicieli ogromną miłością, przywiązaniem i zaangażowaniem w relację, wykazują lekki dystans wobec nieznajomych – pozwalają się głaskać, występując jedynie z pozycji łaskawego psa.

czarny terier rosyjski to rasa, która niechętnie przyjmuje na swoim terenie duże psy. Jeśli mamy w domu czarnego teriera rosyjskiego, lepszym towarzystwem dla niego będą niegroźne z perspektywy psa) małe psy, które nie zagarną terenu należącego do teriera. Taki pies przypilnuje nas (i nie tylko!) podczas spaceru – najważniejsze, aby pies nie był w żaden sposób ograniczony i uwięziony.

Przez wzgląd na niebywale szybki rozwój tej rasy zaleca się jak najwcześniejsze szkolenia i wychowywanie psa. Należy szkolić go w odpowiedniej placówce zajmującej się szkoleniem w kierunku ochrony i zadbać o odpowiednią edukację już od 10. lub 12. tygodnia życia psa. Wtedy bowiem rasa rozwija się intelektualnie, zaś odpowiednie zabawy ze zwierzęciem pozwolą ukształtować odpowiednio jego wychowanie.

Kolejnym plusem, już nieco bardziej praktycznym, jest fakt, że ta rasa nie gubi sierści. Czarny terier rosyjski to doskonały obrońca i opanowany przyjaciel, który w zamian za oddanie i miłość oczekuje odpowiedniej wolności.

Wzorzec PDF

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Czytaj więcej w Polityce Cookies
Zamknij