Informacje / Nowości

  • Planowany miot II lub III kwartał 2017r.

O hodowli

Hodowla zarejestrowana w ZKWP w 2013 r.

Iris pochodzi z bardzo dobrej lniii rosyjskiej. Na wystawach otrzymuje oceny doskonałe.

Więcej...

O hodowli

…Nina , bo tak dałem jej na imię ( IRIS z Małej Polski ) zamieszkała z nami dokładnie 23.12.2005 roku.

Zaakceptowała ją cała nasza rodzina jak i nasz drugi kochany piesek PON o imieniu  Berta ( wzięta rok wcześniej ze schroniska ).

To bardzo towarzyska , spokojna i ułożona rasa psa. Kochająca całą rodzinę ( nawet koty  🙂 )Przynajmniej u nas tak jest.

Cudowny stróż.A to daje nam wszystkim bezpieczeństwo…( złodziej omija posesję dużym łukiem 🙂 )

….i ,

po kilku latach nasza sunia trafia zupełnie przez przypadek do profesjonalnego groomera/hodowcy czarnego teriera rosyjskiego , który zachwyca się jej urodą, prosząc o jej metrykę.Stwierdza jej idealną budowę i kondycję.

…okazuje się  ,że Nina  pochodzi z bardzo dobrej  rosyjskiej linii , dlatego też za wszelką cenę namawia mnie o pozostawienie po niej potomstwa.

W 2013 roku podejmuję decyzję za namową dobrego hodowcy do wzięcia udziału w wystawach.

Nina ( Iris z Małej Polski ) zdobywa pod rząd doskonałe oceny , co niezmiernie mnie ucieszyło.W tym wieku to wyjątkowe wyróżnienie.

…w roku 2013 roku pojawiają się szczeniaki …i co ? wszystkie pieski 🙂

dlatego w 2014 roku  mamy drugi miot  ..ufff w  końcu suczki…zostawiamy sobie  w hodowli Nallę – jedną z suczek ( wszystkie były piękne ) ,a Nina ( IRIS ) zostaje wysterylizowana .

Między dziewczynami jest 8 lat różnicy…Nina ( IRIS ) jest ciągle w dobrej kondycji chociaż ma już 11 lat ( geny faktycznie silne ) , dlatego uważam ,że podjęcie decyzji związanej z założeniem hodowli było jak najbardziej słuszne. ( tutaj podziękowania dla Hodowcy – mentora , który mnie naprowadził na tę drogę 🙂 ).

 

 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Czytaj więcej w Polityce Cookies
Zamknij